Additional information
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Variety | Chardonnay |
| Year | 2025 |
| Quality classification | Late harvest wine |
| By Sugar | Dry |
| Color | White |
| Series | Classic |
| Alc. | 11,5% |
| Sugar | 8,4 g/l |
| Acids | 6,8 g/l |
| Ev. č. jakosti | 25E1-26/22 |
| Č. šarže | 2502 |









