Additional information
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Variety | Pinot Blanc |
| Year | 2023 |
| Quality classification | Late harvest wine |
| By Sugar | Dry |
| Color | White |
| Series | SigNatura |
| Alc. | 13% |
| Sugar | 2,6 g/l |
| Acids | 6,4 g/l |
| Production method | zrání a kvašení v dubovém sudu |
| Č. šarže | 202107 |









